Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
7
...
10
11
12
13
Page 2 of 13 (625 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
147
75
Cooper ROGERS
Cooper ROGERS #75
Male Prime (18-39 years)
05:20:24.20
05:20:24.20
25
(72)
Prime (18-39 years)
25
Male
72
WA
AUS
Cooper Rogers
Cooper Rogers
Cooper Rogers
Cooper Rogers
5:39 min/km
01:04:41.40
49
18
39
00:31:14.70
46
2
17
01:31:19.70
279
37
136
01:52:38.40
264
40
129
00:20:30.00
262
57
149
38
24
Stephane DELLAC
Stephane DELLAC #24
Male Prime (18-39 years)
04:42:06.70
04:42:06.70
14
(29)
Prime (18-39 years)
14
Male
29
WA
AUS
Stephane Dellac
Stephane Dellac
Stephane Dellac
Stephane Dellac
4:58 min/km
01:00:55.40
23
13
18
00:31:16.10
47
3
18
01:13:47.20
62
11
30
01:41:05.60
142
26
71
00:15:02.40
30
14
22
425
487
Team Team Third Attempt
Team Team Third Attempt #487
Female Team of 4 Female
06:27:31.90
06:27:31.90
12
(32)
Team of 4 Female
12
Female
32
WA
AUS
Kim Cullen
Cathrina Read
Amanda Vorisek
Maria Hillman
6:50 min/km
01:38:25.50
482
12
37
00:37:30.50
196
9
18
01:31:08.20
274
7
19
02:12:02.50
421
15
32
00:28:25.20
480
16
47
56
429
Team NiColt
Team NiColt #429
Mixed Team of 2 Veteran
04:51:10.20
04:51:10.20
2
(19)
Team of 2 Veteran
2
Mixed
19
WA
AUS
Todd Colton
Julian Nichols
Julian Nichols
Todd Colton
5:08 min/km
01:15:19.00
204
9
66
00:30:21.10
33
2
18
01:13:29.50
60
4
31
01:33:31.50
61
4
24
00:18:29.10
159
6
44
252
506
Team Built By S
Team Built By S #506
Male Team of 4 Male
05:41:35.50
05:41:35.50
51
(125)
Team of 4 Male
51
Male
125
WA
AUS
Roger Pyne
Steve Hancock
Nathan Chandler
Simon Hancock
6:01 min/km
01:23:10.40
331
69
194
00:31:16.60
48
16
19
01:11:27.60
39
12
21
01:44:19.10
169
35
85
00:21:21.80
301
49
166
65
102
Elizabeth DORNOM
Elizabeth DORNOM #102
Female Prime (18-39 years)
04:54:49.80
04:54:49.80
5
(5)
Prime (18-39 years)
5
Female
5
VIC
AUS
Elizabeth Dornom
Elizabeth Dornom
Elizabeth Dornom
Elizabeth Dornom
5:11 min/km
01:06:47.00
70
4
5
00:38:06.00
209
8
19
01:19:33.60
120
2
3
01:35:41.70
78
4
6
00:14:41.50
23
4
4
376
621
Team Furry and Friends
Team Furry and Friends #621
Mixed Team of 4 Mixed
06:11:14.80
06:11:14.80
57
(154)
Team of 4 Mixed
57
Mixed
154
WA
AUS
Dianna Ingram
Tessa Chapman
Nazli Gwynn
6:32 min/km
01:25:20.70
366
41
134
00:30:22.80
34
8
19
01:19:36.80
122
23
59
02:27:58.80
483
74
206
00:27:55.70
475
70
197
118
106
Ariarn HUSTON
Ariarn HUSTON #106
Female Prime (18-39 years)
05:11:51.80
05:11:51.80
8
(10)
Prime (18-39 years)
8
Female
10
WA
AUS
Ariarn Huston
Ariarn Huston
Ariarn Huston
Ariarn Huston
5:30 min/km
01:00:54.50
22
2
2
00:38:26.20
217
9
20
01:21:25.10
144
4
9
01:57:03.80
316
11
21
00:14:02.20
12
1
1
123
629
Team bangas for ana's
Team bangas for ana's #629
Mixed Team of 4 Mixed
05:14:34.40
05:14:34.40
15
(50)
Team of 4 Mixed
15
Mixed
50
WA
AUS
Sophie Barnden-Brown
Rachel Ross
Simon Gray
Callum McCrudden
5:32 min/km
01:17:41.50
251
30
90
00:30:25.40
35
9
20
01:27:50.20
234
38
103
01:39:35.00
123
22
55
00:19:02.30
186
12
54
68
514
Team Life's Better
Team Life's Better #514
Male Team of 4 Male
04:55:23.60
04:55:23.60
16
(39)
Team of 4 Male
16
Male
39
WA
AUS
Pete Burnheim
Richard Williams
Christopher Marr
J Sparkes
5:12 min/km
01:07:39.30
78
18
51
00:31:17.40
50
17
20
01:21:41.00
148
26
69
01:37:15.10
98
20
49
00:17:30.80
111
13
70
382
544
Team The Four Nations
Team The Four Nations #544
Male Team of 4 Male
06:13:38.90
06:13:38.90
76
(200)
Team of 4 Male
76
Male
200
WA
AUS
Justin Salter
Christopher MacQuillan
Jaymn Cary
Mark Middlemiss
6:35 min/km
01:24:59.70
360
73
204
00:31:42.30
58
18
21
01:32:12.00
291
49
140
02:17:05.70
443
77
224
00:27:39.20
471
73
230
385
492
Team FAB CHICKS
Team FAB CHICKS #492
Female Team of 4 Female
06:14:13.90
06:14:13.90
11
(28)
Team of 4 Female
11
Female
28
WA
AUS
Natalie Kazandzis
Rachel Greene
Kathleen Lowry
Marilena Stimpfl
6:36 min/km
01:30:00.60
426
10
33
00:38:41.20
228
10
21
01:20:54.10
136
3
6
02:18:12.60
447
17
35
00:26:25.40
458
14
45
113
378
TEAM Sachs Express
TEAM Sachs Express #378
Mixed Team of 2 Prime
05:10:38.60
05:10:38.60
14
(45)
Team of 2 Prime
14
Mixed
45
WA
AUS
Dave Noblett
Aaron Boase
Aaron Boase
Aaron Boase
5:28 min/km
01:14:16.10
193
18
62
00:30:31.40
36
4
21
01:29:59.10
259
20
114
01:37:28.20
103
10
44
00:18:23.80
152
16
41
121
368
Team WalkHard
Team WalkHard #368
Mixed Team of 2 Prime
05:13:40.20
05:13:40.20
16
(48)
Team of 2 Prime
16
Mixed
48
WA
AUS
Hayden Walker
Brad Hardingham
Brad Hardingham
Hayden Walker
5:31 min/km
01:11:07.50
152
13
45
00:30:33.80
38
5
22
01:22:35.00
160
14
75
01:49:37.30
225
21
101
00:19:46.60
229
23
72
184
557
Team Guns for Hire
Team Guns for Hire #557
Male Team of 4 Male
05:28:45.80
05:28:45.80
33
(92)
Team of 4 Male
33
Male
92
WA
AUS
Duncan Dawson
Samuel Keenan
Jacques Ferreira
Jean Ferreira
5:47 min/km
01:19:03.80
276
55
159
00:32:01.40
61
19
22
01:45:35.60
432
72
210
01:32:15.40
51
13
31
00:19:49.60
232
35
140
108
129
Phip HUGHES
Phip HUGHES #129
Female Prime (18-39 years)
05:08:45.30
05:08:45.30
7
(8)
Prime (18-39 years)
7
Female
8
WA
AUS
Phip Hughes
Phip Hughes
Phip Hughes
Phip Hughes
5:26 min/km
01:05:45.90
62
3
4
00:39:00.00
240
10
22
01:27:07.40
226
9
16
01:41:14.80
144
6
8
00:15:37.20
44
7
9
8
20
Thomas CHADBOURNE
Thomas CHADBOURNE #20
Male Prime (18-39 years)
04:08:20.80
04:08:20.80
4
(8)
Prime (18-39 years)
4
Male
8
WA
AUS
Thomas Chadbourne
Thomas Chadbourne
Thomas Chadbourne
Thomas Chadbourne
4:22 min/km
00:55:13.60
6
4
6
00:32:10.40
65
4
23
01:07:07.90
18
5
12
01:21:26.10
13
6
10
00:12:22.80
2
2
2
384
482
Team 4Girls
Team 4Girls #482
Female Team of 4 Female
06:14:12.70
06:14:12.70
10
(27)
Team of 4 Female
10
Female
27
WA
AUS
Sharon Peacock
Carol McDowall
Claire Smith
Kathryn Heaton
6:35 min/km
01:30:52.40
434
11
34
00:39:27.70
254
11
23
01:27:58.70
239
5
17
02:04:35.00
374
12
29
00:31:18.90
498
17
48
348
599
Team The Love Boat
Team The Love Boat #599
Mixed Team of 4 Mixed
06:02:34.20
06:02:34.20
55
(143)
Team of 4 Mixed
55
Mixed
143
WA
AUS
Margot Seneque
Remy Semeque
Sacha Seneque
6:23 min/km
01:17:03.40
237
28
83
00:30:47.50
40
10
23
01:22:03.30
153
26
71
02:23:40.50
473
72
200
00:28:59.50
487
73
203
148
572
Team That Team
Team That Team #572
Mixed Team of 4 Mixed
05:20:24.70
05:20:24.70
20
(65)
Team of 4 Mixed
20
Mixed
65
WA
AUS
Marie Adams
Mark Bush
Alan Draper
James Le Roux Hartslief
5:39 min/km
01:28:33.80
406
51
157
00:30:54.00
41
11
24
01:22:40.30
161
29
76
01:36:26.50
87
15
35
00:21:50.10
321
41
120
107
498
Team Beercats
Team Beercats #498
Male Team of 4 Male
05:08:45.10
05:08:45.10
22
(56)
Team of 4 Male
22
Male
56
WA
AUS
Andrew Lardner
Wade Hitchcock
Chester Smith
Aaron May
5:26 min/km
01:13:49.90
183
38
113
00:32:11.20
67
20
24
01:28:15.30
242
43
120
01:36:30.70
88
19
46
00:17:58.00
133
17
84
405
131
Julie COLVIN
Julie COLVIN #131
Female Veteran (40-49 years)
06:21:00.90
06:21:00.90
4
(30)
Veteran (40-49 years)
4
Female
30
WA
AUS
Julie Colvin
Julie Colvin
Julie Colvin
Julie Colvin
6:43 min/km
01:25:04.60
361
4
26
00:40:05.00
275
2
24
01:32:55.60
302
2
21
02:18:36.70
449
4
36
00:24:19.00
413
6
36
179
51
Warren KEEGAN
Warren KEEGAN #51
Male Prime (18-39 years)
05:27:23.20
05:27:23.20
32
(88)
Prime (18-39 years)
32
Male
88
NSW
AUS
Warren Keegan
Warren Keegan
Warren Keegan
Warren Keegan
5:46 min/km
01:21:12.40
309
60
176
00:32:13.70
68
5
25
01:17:37.30
101
18
50
01:48:28.80
219
36
109
00:27:51.00
474
70
232
97
666
Team Watered Down 8
Team Watered Down 8 #666
Mixed Team of 4 Veteran
05:05:22.00
05:05:22.00
11
(39)
Team of 4 Veteran
11
Mixed
39
WA
AUS
Paul Blackford
Andrew Richardson
Phillip Best
Trevor Pollard
5:23 min/km
01:23:47.70
339
26
120
00:30:56.30
42
7
25
01:11:43.30
43
5
22
01:37:13.80
97
8
42
00:21:40.90
316
16
116
297
449
Team Katiewantstowin
Team Katiewantstowin #449
Female Team of 4 Female
05:51:58.00
05:51:58.00
7
(19)
Team of 4 Female
7
Female
19
WA
AUS
Katie Coates
Katie Coates
Jackie Tan
Michelle James
6:12 min/km
01:17:42.00
252
6
18
00:41:24.20
306
12
25
01:40:18.20
390
9
29
01:51:54.00
255
4
15
00:20:39.60
271
6
25
52
500
Team Sports Medicine Glengarry
Team Sports Medicine Glengarry #500
Male Team of 4 Male
04:49:56.30
04:49:56.30
13
(35)
Team of 4 Male
13
Male
35
WA
AUS
Andrew Stanford
Peter O'Connell
Andrew Hayden
Duncan Sullivan
5:06 min/km
01:13:41.60
181
37
111
00:32:23.30
71
21
26
01:14:33.50
70
13
35
01:29:55.00
39
9
24
00:19:22.90
204
30
129
135
382
Team Hale & Pace
Team Hale & Pace #382
Mixed Team of 2 Prime
05:17:47.10
05:17:47.10
18
(57)
Team of 2 Prime
18
Mixed
57
WA
AUS
Travis Kell
Nic Christie
Nic Christie
Travis Kell
5:36 min/km
01:16:44.50
235
24
81
00:31:04.20
43
6
26
01:31:59.10
287
25
130
01:37:41.00
106
11
47
00:20:18.30
255
28
85
321
137
Diane BROAD
Diane BROAD #137
Female Vintage (50-59)
05:57:21.90
05:57:21.90
1
(23)
Vintage (50-59)
1
Female
23
WA
AUS
Diane Broad
Diane Broad
Diane Broad
Diane Broad
6:18 min/km
01:23:34.50
336
1
22
00:42:44.30
338
1
26
01:26:42.70
218
1
15
02:03:02.50
363
1
27
00:21:17.90
299
1
28
218
135
Sarah WIESE
Sarah WIESE #135
Female Veteran (40-49 years)
05:36:18.60
05:36:18.60
2
(13)
Veteran (40-49 years)
2
Female
13
WA
AUS
Sarah Wiese
Sarah Wiese
Sarah Wiese
Sarah Wiese
5:55 min/km
01:10:52.60
145
2
12
00:43:41.40
351
3
27
01:36:36.10
344
5
24
01:50:20.60
241
3
14
00:14:47.90
25
1
5
47
648
Team Hab life
Team Hab life #648
Mixed Team of 4 Mixed
04:45:07.30
04:45:07.30
4
(13)
Team of 4 Mixed
4
Mixed
13
WA
AUS
Jill Dwyer
Jacqui Day
Todd Brewer
Anthony Dwyer
5:01 min/km
01:20:52.30
306
33
112
00:31:13.90
45
12
27
00:58:21.60
1
1
1
01:37:35.20
105
19
46
00:17:04.30
89
4
20
57
531
Team Busso Boys
Team Busso Boys #531
Male Team of 4 Male
04:51:19.50
04:51:19.50
14
(37)
Team of 4 Male
14
Male
37
WA
AUS
Cam Best
Gary Haggarty
Tony Best
Neil Sinclair
5:08 min/km
01:10:18.50
137
27
85
00:32:46.70
77
22
27
01:14:50.70
74
14
37
01:32:25.90
52
14
32
00:20:57.70
287
45
159
28
524
Team The Boys
Team The Boys #524
Male Team of 4 Male
04:38:30.00
04:38:30.00
8
(22)
Team of 4 Male
8
Male
22
WA
AUS
Franky Cousin
Mitchell Badge
Michael Quenby
Matt Howlett
4:54 min/km
01:04:42.20
50
15
40
00:32:47.40
78
23
28
01:31:15.30
278
48
135
01:15:17.30
5
2
4
00:14:27.80
16
2
14
455
483
Team Shambles
Team Shambles #483
Female Team of 4 Female
06:46:17.90
06:46:17.90
14
(35)
Team of 4 Female
14
Female
35
WA
AUS
Gillian McDonald
Laureen Michael
Michelle O'brien
Jill Rodgers
7:09 min/km
01:42:02.00
495
13
40
00:44:28.20
362
13
28
01:41:26.20
398
11
31
02:10:33.40
412
14
31
00:27:48.10
473
15
46
30
688
Team Overduegites
Team Overduegites #688
Mixed Team of 4 Veteran
04:39:08.20
04:39:08.20
4
(7)
Team of 4 Veteran
4
Mixed
7
WA
AUS
Martin Cramp
Anthony Tunstill
David Barton
James Marshall
4:55 min/km
01:08:10.10
87
5
26
00:31:16.70
49
8
28
01:18:35.70
113
16
56
01:23:11.90
18
2
4
00:17:53.80
132
7
35
457
127
Siobhan GAVIN
Siobhan GAVIN #127
Female Prime (18-39 years)
06:47:56.50
06:47:56.50
15
(36)
Prime (18-39 years)
15
Female
36
WA
AUS
Siobhan Gavin
Siobhan Gavin
Siobhan Gavin
Siobhan Gavin
7:11 min/km
01:28:47.90
412
15
31
00:46:03.90
396
11
29
01:37:17.40
352
11
25
02:29:40.80
487
16
43
00:26:06.50
452
20
43
23
567
Team Run Fat Boy Run
Team Run Fat Boy Run #567
Male Team of 4 Male
04:36:16.40
04:36:16.40
7
(19)
Team of 4 Male
7
Male
19
WA
AUS
Asher Lindquist
Ben Hedley
Ben Dallin
Mark Wright
4:52 min/km
00:58:36.30
14
5
12
00:32:52.30
80
24
29
01:02:08.40
4
3
3
01:45:38.90
188
38
93
00:17:00.50
87
9
59
132
397
Team Breaking Your Limits
Team Breaking Your Limits #397
Mixed Team of 2 Prime
05:16:38.70
05:16:38.70
17
(55)
Team of 2 Prime
17
Mixed
55
WA
AUS
Scott French
Lauren Jones
Scott French
Scott French
5:35 min/km
01:06:39.60
68
6
17
00:31:20.10
51
7
29
01:42:41.10
412
35
182
01:36:31.10
89
8
36
00:19:26.80
210
21
64
109
459
Team Isosceles
Team Isosceles #459
Male Team of 4 Male
05:08:47.30
05:08:47.30
23
(57)
Team of 4 Male
23
Male
57
WA
AUS
Kayne Semmens
Gary Kjellgren
Dave Campbell
Kayne Semmens
5:26 min/km
01:16:20.00
224
46
134
00:33:01.20
83
25
30
01:24:04.70
177
32
85
01:37:20.20
101
22
52
00:18:01.20
135
18
86
338
109
Katrina PALMER
Katrina PALMER #109
Female Prime (18-39 years)
06:00:06.20
06:00:06.20
12
(26)
Prime (18-39 years)
12
Female
26
WA
AUS
Katrina Palmer
Katrina Palmer
Katrina Palmer
Katrina Palmer
6:21 min/km
01:17:48.80
254
11
19
00:46:22.30
402
12
30
01:38:13.90
362
12
27
01:59:14.00
335
12
24
00:18:27.20
158
11
16
114
695
Team yehna
Team yehna #695
Mixed Team of 4 Junior
05:10:45.80
05:10:45.80
1
(46)
Team of 4 Junior
1
Mixed
46
WA
AUS
Isaac Barton
Meg Gibson
Cooper Gibson
Olivia Richardson
5:28 min/km
01:05:44.10
61
1
12
00:31:30.70
52
1
30
01:08:23.50
23
1
9
02:06:40.70
390
3
161
00:18:26.80
155
2
42
472
141
Susan THOMAS
Susan THOMAS #141
Female Vintage (50-59)
06:56:13.20
06:56:13.20
2
(38)
Vintage (50-59)
2
Female
38
WA
AUS
Susan Thomas
Susan Thomas
Susan Thomas
Susan Thomas
7:20 min/km
01:41:36.60
493
2
39
00:46:33.70
404
2
31
01:44:59.80
429
3
35
02:20:53.90
459
2
39
00:22:09.20
335
3
30
342
548
Team Two Baldies a Ruggedly Handsome Guy and a Paddler
Team Two Baldies a Ruggedly Handsom.. #548
Male Team of 4 Male
06:00:31.90
06:00:31.90
69
(176)
Team of 4 Male
69
Male
176
WA
AUS
Michael Barton
Roy Warren
Gareth Dowling
Shaun McManus
6:21 min/km
01:10:58.70
149
32
93
00:33:03.70
84
26
31
01:50:44.00
458
76
223
02:01:44.00
356
67
180
00:24:01.50
406
65
205
43
372
Team Steve and Ben
Team Steve and Ben #372
Mixed Team of 2 Prime
04:43:27.20
04:43:27.20
2
(10)
Team of 2 Prime
2
Mixed
10
WA
AUS
Steve Gobby
Ben Mercer
Ben Mercer
Steve Gobby
4:59 min/km
01:09:30.30
117
11
34
00:31:30.90
53
8
31
01:10:21.10
30
5
14
01:35:24.80
75
6
29
00:16:40.10
75
4
12
494
142
Leonie FLYNN
Leonie FLYNN #142
Female Masters (60+)
07:20:38.50
07:20:38.50
1
(42)
Masters (60+)
1
Female
42
WA
AUS
Leonie Flynn
Leonie Flynn
Leonie Flynn
Leonie Flynn
7:46 min/km
01:44:52.90
505
1
42
00:46:52.30
410
1
32
01:53:49.50
469
1
40
02:29:02.50
485
1
42
00:26:01.30
448
1
41
31
170
Brett EDELMAN
Brett EDELMAN #170
Male Veteran (40-49 years)
04:39:31.40
04:39:31.40
4
(23)
Veteran (40-49 years)
4
Male
23
WA
AUS
Brett Edelman
Brett Edelman
Brett Edelman
Brett Edelman
4:55 min/km
01:07:25.50
74
10
50
00:33:06.00
86
1
32
01:12:22.60
47
4
23
01:29:51.60
37
4
23
00:16:45.70
79
17
56
301
626
Team #sorrynotsorry
Team #sorrynotsorry #626
Mixed Team of 4 Mixed
05:52:42.20
05:52:42.20
45
(124)
Team of 4 Mixed
45
Mixed
124
WA
AUS
Shannon Michell
Helen Barry
Daniel McDonald
Chris Michell
6:13 min/km
01:29:16.40
418
54
163
00:31:35.20
55
13
32
01:37:09.60
350
54
157
01:51:07.00
248
40
111
00:23:34.00
389
56
158
505
132
Karen HAGAN
Karen HAGAN #132
Female Veteran (40-49 years)
07:39:23.60
07:39:23.60
6
(46)
Veteran (40-49 years)
6
Female
46
WA
AUS
Karen Hagan
Karen Hagan
Karen Hagan
Karen Hagan
8:06 min/km
01:40:22.70
489
6
38
00:47:31.70
423
4
33
02:23:16.30
516
6
49
02:24:29.30
478
5
40
00:23:43.60
397
5
34
80
364
Team The Coasters
Team The Coasters #364
Mixed Team of 2 Prime
05:00:50.20
05:00:50.20
7
(30)
Team of 2 Prime
7
Mixed
30
WA
AUS
Marcus Pelusey
Phillip Hope
Phillip Hope
Marcus Pelusey
5:18 min/km
01:07:59.10
84
9
24
00:31:40.60
57
9
33
01:27:33.20
230
17
99
01:37:01.90
93
9
39
00:16:35.40
72
3
11
331
553
Team Metso Crushers
Team Metso Crushers #553
Male Team of 4 Male
05:58:53.40
05:58:53.40
66
(173)
Team of 4 Male
66
Male
173
WA
AUS
Malcolm Stafford
Nicholas Hendriks
Ryan Llowarch
Chris Heah
6:19 min/km
01:05:43.50
60
16
46
00:33:10.90
88
27
33
01:32:40.70
300
51
145
02:23:39.10
471
79
234
00:23:39.20
391
62
201
335
124
Sophie COATES
Sophie COATES #124
Female Prime (18-39 years)
05:59:44.80
05:59:44.80
11
(24)
Prime (18-39 years)
11
Female
24
WA
AUS
Sophie Coates
Sophie Coates
Sophie Coates
Sophie Coates
6:20 min/km
01:25:29.10
368
12
27
00:48:59.20
447
13
34
01:32:32.20
298
10
20
01:53:15.80
273
9
16
00:19:28.50
211
12
17
1
[2]
3
4
5
6
7
...
10
11
12
13
Page 2 of 13 (625 items)