Race Around Rottnest
16 Oct 2016
Results
Details
 
Contact
Adventure Race Long
Adventure Race Short
Off-Road Triathlon
Long Course Triathlon
Sprint Triathlon
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Page 1 of 1 (39 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Country
Member1
Member2
Member3
Member4
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Cycle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Ski
O/Pos
C/Pos
G/Pos
1
250
Paul GARDNER
Paul GARDNER #250
Male Individual
01:48:10.07
01:48:10.07
1
(1)
Individual
1
Male
1
3:34 min/km
00:11:31.31
5
4
4
00:01:11.66
18
4
12
00:31:15.22
2
1
2
00:00:43.05
5
4
4
00:30:51.34
1
1
1
00:32:37.47
5
3
5
2
283
Kwik Cranes
Kwik Cranes #283
Male Team of 4
01:48:50.32
01:48:50.32
1
(2)
Team of 4
1
Male
2
Craig Smith-Gander
Gordon Gander
JeremyMarsh
Scott Nicholes
3:35 min/km
00:12:12.60
9
1
7
00:00:32.21
1
1
1
00:30:59.62
1
1
1
00:00:43.36
6
1
5
00:31:10.08
2
1
2
00:33:12.44
6
3
6
3
261
Rob LIM
Rob LIM #261
Male Individual
01:52:47.95
01:52:47.95
2
(3)
Individual
2
Male
3
3:43 min/km
00:11:20.63
3
3
3
00:01:06.69
16
3
10
00:33:30.78
5
4
5
00:00:35.67
4
3
3
00:32:47.17
6
4
6
00:33:27.00
7
4
7
4
275
Leigh WILLISON
Leigh WILLISON #275
Male Individual
01:53:42.25
01:53:42.25
3
(4)
Individual
3
Male
4
3:45 min/km
00:11:16.03
2
2
2
00:01:02.47
13
2
8
00:33:40.39
6
5
6
00:00:34.74
3
2
2
00:32:37.30
5
3
5
00:34:31.30
11
8
11
5
252
Pete GILL
Pete GILL #252
Male Individual
01:53:50.81
01:53:50.81
4
(5)
Individual
4
Male
5
3:45 min/km
00:13:02.30
19
9
14
00:01:35.29
22
7
15
00:31:51.60
3
2
3
00:00:32.01
1
1
1
00:32:21.18
3
2
3
00:34:28.41
10
7
10
6
284
Moose Knuckle
Moose Knuckle #284
Male Team of 4
01:57:22.60
01:57:22.60
2
(6)
Team of 4
2
Male
6
Glen Schloderer
James Edwards
Stuart Preston
Thomas Holmes
3:52 min/km
00:12:39.17
13
3
9
00:00:49.23
4
3
3
00:34:57.20
9
2
8
00:01:17.99
26
7
17
00:32:30.10
4
2
4
00:35:08.90
15
5
15
7
254
Jason GRAY
Jason GRAY #254
Male Individual
01:58:04.14
01:58:04.14
5
(7)
Individual
5
Male
7
3:54 min/km
00:11:44.76
6
5
5
00:01:40.14
24
9
17
00:34:40.72
8
6
7
00:00:59.06
14
7
11
00:33:44.50
9
5
8
00:35:14.93
16
11
16
9
270
Alex ROVIRA
Alex ROVIRA #270
Male Individual
01:59:41.27
01:59:41.27
6
(8)
Individual
6
Male
8
3:57 min/km
00:13:54.01
29
16
22
00:03:33.12
43
24
32
00:38:01.19
16
12
15
00:01:08.90
23
10
16
00:35:32.63
15
11
14
00:27:31.40
1
1
1
10
257
David HUNT
David HUNT #257
Male Individual
01:59:42.34
01:59:42.34
7
(9)
Individual
7
Male
9
3:57 min/km
00:13:17.05
21
11
16
00:01:23.19
20
5
13
00:38:37.59
18
13
17
00:02:08.50
38
21
28
00:33:48.02
11
7
10
00:30:27.98
3
2
3
11
289
WesTrac and MTGA
WesTrac and MTGA #289
Male Team of 4
02:03:13.00
02:03:13.00
3
(10)
Team of 4
3
Male
10
James Vince
Jay Prchal
Jean Ferreira
Michael Hansen
4:04 min/km
00:12:17.19
10
2
8
00:00:43.22
3
2
2
00:41:14.50
30
5
27
00:00:44.96
7
2
6
00:36:01.34
16
4
15
00:32:11.78
4
2
4
12
241
Nigel ADCOCK
Nigel ADCOCK #241
Male Individual
02:03:49.49
02:03:49.49
8
(11)
Individual
8
Male
11
4:05 min/km
00:13:56.66
30
17
23
00:01:45.12
28
12
20
00:32:19.77
4
3
4
00:00:45.63
8
5
7
00:36:55.50
21
15
19
00:38:06.78
26
18
24
13
259
Ben JURY
Ben JURY #259
Male Individual
02:04:00.47
02:04:00.47
9
(12)
Individual
9
Male
12
4:05 min/km
00:15:23.80
35
21
27
00:00:55.43
11
1
7
00:37:04.69
12
8
11
00:01:56.98
36
19
26
00:33:44.80
10
6
9
00:34:54.76
13
9
13
14
255
Adam GREENWOOD
Adam GREENWOOD #255
Male Individual
02:04:57.14
02:04:57.14
10
(13)
Individual
10
Male
13
4:07 min/km
00:13:27.00
24
13
18
00:01:45.36
29
13
21
00:37:56.81
15
11
14
00:01:35.83
32
16
23
00:36:18.71
18
12
16
00:33:53.42
8
5
8
15
265
Ed NEGUS
Ed NEGUS #265
Male Individual
02:05:53.19
02:05:53.19
11
(14)
Individual
11
Male
14
4:09 min/km
00:12:50.45
15
7
11
00:01:25.04
21
6
14
00:35:14.22
10
7
9
00:01:01.88
16
8
12
00:34:43.36
13
9
12
00:40:38.23
32
21
28
16
281
First timers
First timers #281
Male Team of 4
02:06:02.16
02:06:02.16
4
(15)
Team of 4
4
Male
15
Brendan Shugg
Lindsay Snow
Nathan Lord
Shannon Deans
4:09 min/km
00:16:10.03
42
7
33
00:01:03.25
15
6
9
00:39:56.08
25
4
24
00:00:55.46
11
4
9
00:33:16.88
8
3
7
00:34:40.45
12
4
12
17
256
Andrew HEWLETT
Andrew HEWLETT #256
Male Individual
02:06:05.73
02:06:05.73
12
(16)
Individual
12
Male
16
4:10 min/km
00:12:01.06
8
6
6
00:01:38.55
23
8
16
00:37:15.98
13
9
12
00:01:05.59
20
9
14
00:38:56.76
25
16
20
00:35:07.76
14
10
14
18
264
Guy MOURITZ
Guy MOURITZ #264
Male Individual
02:07:16.96
02:07:16.96
13
(17)
Individual
13
Male
17
4:12 min/km
00:12:52.65
16
8
12
00:02:55.66
37
19
27
00:37:21.77
14
10
13
00:01:22.30
27
11
18
00:34:49.59
14
10
13
00:37:54.99
25
17
23
19
247
Rod DAVIDSON
Rod DAVIDSON #247
Male Individual
02:11:44.61
02:11:44.61
14
(18)
Individual
14
Male
18
4:21 min/km
00:10:49.30
1
1
1
00:01:44.86
27
11
19
00:38:42.77
19
14
18
00:02:12.69
41
23
30
00:41:55.04
34
22
27
00:36:19.93
18
13
18
20
242
Barry ASHWIN
Barry ASHWIN #242
Male Individual
02:11:55.65
02:11:55.65
15
(19)
Individual
15
Male
19
4:21 min/km
00:13:29.32
25
14
19
00:02:46.33
34
17
25
00:38:59.49
20
15
19
00:01:29.06
30
14
21
00:39:42.95
28
18
23
00:35:28.47
17
12
17
22
243
Chris BEAUMONT
Chris BEAUMONT #243
Male Individual
02:13:03.67
02:13:03.67
16
(20)
Individual
16
Male
20
4:23 min/km
00:16:30.48
43
26
34
00:01:50.68
30
14
22
00:40:43.96
28
21
26
00:01:26.84
29
13
20
00:34:37.27
12
8
11
00:37:54.42
24
16
22
23
276
Arc sea
Arc sea #276
Male Team of 2
02:14:03.40
02:14:03.40
1
(21)
Team of 2
1
Male
21
Andy Lees
Philip Moore
4:25 min/km
00:12:58.88
17
1
13
00:00:54.27
8
1
5
00:38:27.40
17
1
16
00:02:26.33
44
1
33
00:42:18.83
36
1
29
00:36:57.68
21
1
21
26
285
Summit Old Boys
Summit Old Boys #285
Male Team of 4
02:15:22.19
02:15:22.19
5
(22)
Team of 4
5
Male
22
Chris Hopkin
Peter Chellew
Peter Wilkinson
Tony Harvey
4:28 min/km
00:12:44.80
14
4
10
00:01:08.61
17
7
11
00:43:01.24
38
6
31
00:01:05.84
21
6
15
00:39:08.66
26
5
21
00:38:13.02
27
6
25
27
245
Edward CLERK
Edward CLERK #245
Male Individual
02:16:41.09
02:16:41.09
17
(23)
Individual
17
Male
23
4:31 min/km
00:14:25.26
32
19
25
00:02:51.30
35
18
26
00:39:08.27
22
17
21
00:01:58.37
37
20
27
00:41:42.76
33
21
26
00:36:35.12
19
14
19
29
307
Jarad STONE
Jarad STONE #307
Male Individual
02:18:22.18
02:18:22.18
18
(24)
Individual
18
Male
24
AUS
4:34 min/km
00:13:25.90
23
12
17
00:01:44.62
25
10
18
00:42:51.11
36
23
29
00:00:58.79
13
6
10
00:39:37.03
27
17
22
00:39:44.71
29
19
26
32
251
Brad GILDERSLEEVE
Brad GILDERSLEEVE #251
Male Individual
02:19:53.33
02:19:53.33
19
(25)
Individual
19
Male
25
4:37 min/km
00:13:32.30
26
15
20
00:03:58.09
45
26
34
00:40:19.70
26
20
25
00:02:17.97
42
24
31
00:39:56.89
29
19
24
00:39:48.36
30
20
27
33
253
Michael GOMES
Michael GOMES #253
Male Individual
02:21:38.80
02:21:38.80
20
(26)
Individual
20
Male
26
4:40 min/km
00:13:14.24
20
10
15
00:02:56.17
38
20
28
00:39:05.99
21
16
20
00:01:41.80
35
18
25
00:36:54.94
20
14
18
00:47:45.64
39
25
32
34
277
BLT+M
BLT+M #277
Male Team of 4
02:22:33.13
02:22:33.13
6
(27)
Team of 4
6
Male
27
Brett Tooker
Lance Mcphail
Mark Regan
Travis Badge
4:42 min/km
00:15:32.29
38
6
30
00:00:50.20
5
4
4
00:51:10.43
44
7
34
00:00:54.54
10
3
8
00:44:08.77
38
7
30
00:29:56.88
2
1
2
35
258
Murray JACOBS
Murray JACOBS #258
Male Individual
02:24:32.65
02:24:32.65
21
(28)
Individual
21
Male
28
4:46 min/km
00:14:50.92
33
20
26
00:02:45.36
33
16
24
00:42:02.09
33
22
28
00:02:22.04
43
25
32
00:45:40.54
39
23
31
00:36:51.68
20
15
20
36
260
Damion LAST
Damion LAST #260
Male Individual
02:25:23.69
02:25:23.69
22
(29)
Individual
22
Male
29
4:48 min/km
00:15:27.22
37
23
29
00:03:47.37
44
25
33
00:42:55.50
37
24
30
00:01:34.50
31
15
22
00:36:53.83
19
13
17
00:44:45.25
38
24
31
37
269
Peter REEVES
Peter REEVES #269
Male Individual
02:25:35.99
02:25:35.99
23
(30)
Individual
23
Male
30
4:48 min/km
00:15:24.96
36
22
28
00:03:01.95
40
21
29
00:39:34.24
24
19
23
00:02:09.98
39
22
29
00:41:37.08
31
20
25
00:43:47.76
37
23
30
38
262
Jeremy MASON
Jeremy MASON #262
Male Individual
02:26:02.15
02:26:02.15
24
(31)
Individual
24
Male
31
4:49 min/km
00:15:57.83
40
25
32
00:03:02.73
41
22
30
00:43:59.45
40
25
32
00:01:25.33
28
12
19
00:47:13.91
42
25
33
00:34:22.88
9
6
9
39
244
Glen BUKTENICA
Glen BUKTENICA #244
Male Individual
02:26:36.70
02:26:36.70
25
(32)
Individual
25
Male
32
4:50 min/km
00:14:17.04
31
18
24
00:01:54.44
31
15
23
00:39:27.87
23
18
22
00:01:38.60
34
17
24
00:46:14.18
40
24
32
00:43:04.55
36
22
29
41
286
Summit Reserves
Summit Reserves #286
Male Team of 4
02:37:55.36
02:37:55.36
7
(33)
Team of 4
7
Male
33
Anthony Harvie
Ben Judge
Kieren Germs
Michael Nelson
5:13 min/km
00:13:49.94
28
5
21
00:00:54.97
10
5
6
00:36:06.40
11
3
10
00:01:05.48
19
5
13
00:42:18.46
35
6
28
01:03:40.09
44
7
34
43
273
Andrew THELANDER
Andrew THELANDER #273
Male Individual
02:55:37.34
02:55:37.34
26
(34)
Individual
26
Male
34
5:48 min/km
00:15:55.79
39
24
31
00:03:31.83
42
23
31
00:48:13.65
42
26
33
00:02:30.20
45
26
34
00:47:30.52
43
26
34
00:57:55.33
43
26
33
274
Riccardo VITTINO
Riccardo VITTINO #274
Male Individual
DNS
DNS
Individual
Male
min/km
263
Ben MERCER
Ben MERCER #263
Male Individual
DNS
DNS
Individual
Male
min/km
268
David READETT
David READETT #268
Male Individual
DNS
DNS
Individual
Male
min/km
246
Paul COCHRANE
Paul COCHRANE #246
Male Individual
DNS
DNS
Individual
Male
min/km
248
Brett EDELMAN
Brett EDELMAN #248
Male Individual
Query
Query
Individual
Male
min/km
00:10:14.95
00:01:14.91
00:32:28.04
00:01:53.27
00:31:26.06
00:27:14.01
Page 1 of 1 (39 items)