Fremantle Port Swim Thru
13 Dec 2014
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
1600m Swim
400m Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
Page 1 of 5 (229 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Pace
1
56
Gareth EVANS
Gareth EVANS #56
Male 25-29
00:22:02
00:22:02
1
(1)
25-29
1
Male
1
13:46 min/km
2
107
Benjamin HEWITT
Benjamin HEWITT #107
Male 40-44
00:22:09
00:22:09
1
(2)
40-44
1
Male
2
13:50 min/km
3
304
Grant TREW
Grant TREW #304
Male 35-39
00:22:49
00:22:49
1
(3)
35-39
1
Male
3
14:15 min/km
4
14
Jaime BOWLER
Jaime BOWLER #14
Female 30-34
00:22:55
00:22:55
1
(1)
30-34
1
Female
1
14:19 min/km
5
13
Matthew BOURKE
Matthew BOURKE #13
Male 25-29
00:23:40
00:23:40
2
(4)
25-29
2
Male
4
14:47 min/km
6
33
Guy CRAWFORD
Guy CRAWFORD #33
Male 35-39
00:23:43
00:23:43
2
(5)
35-39
2
Male
5
14:49 min/km
7
309
Frank VAN ROOYEN
Frank VAN ROOYEN #309
Male 45-49
00:24:34
00:24:34
1
(6)
45-49
1
Male
6
Westcoast Masters
15:21 min/km
8
167
Carolyn MORRISON
Carolyn MORRISON #167
Female 30-34
00:24:39
00:24:39
2
(2)
30-34
2
Female
2
Claremont Masters
15:24 min/km
9
225
Anthony ROOKE
Anthony ROOKE #225
Male 35-39
00:24:40
00:24:40
3
(7)
35-39
3
Male
7
15:25 min/km
10
121
Caitlyn JAMES
Caitlyn JAMES #121
Female U20
00:25:23
00:25:23
1
(3)
U20
1
Female
3
15:51 min/km
11
100
Jon HAINES
Jon HAINES #100
Male 50-54
00:25:35
00:25:35
1
(8)
50-54
1
Male
8
PERTH CITY SWIM CLUB
15:59 min/km
12
228
Kate SCANLON
Kate SCANLON #228
Female 25-29
00:25:41
00:25:41
1
(4)
25-29
1
Female
4
16:03 min/km
13
15
Kristy BRACKSTONE
Kristy BRACKSTONE #15
Female 35-39
00:25:44
00:25:44
1
(5)
35-39
1
Female
5
Claremont Masters
16:05 min/km
14
215
Bianca PETITE
Bianca PETITE #215
Female U20
00:25:48
00:25:48
2
(6)
U20
2
Female
6
16:07 min/km
15
130
Lyle KILDEA
Lyle KILDEA #130
Female 55-59
00:26:15
00:26:15
1
(7)
55-59
1
Female
7
Rockingham Masters
16:24 min/km
16
213
Vic PAUL
Vic PAUL #213
Male 70-74
00:26:17
00:26:17
1
(9)
70-74
1
Male
9
Claremont Masters
16:25 min/km
17
66
Stephanie GAUDIN
Stephanie GAUDIN #66
Female 30-34
00:26:18
00:26:18
3
(8)
30-34
3
Female
8
Claremont Masters
16:26 min/km
18
32
Michael COOK
Michael COOK #32
Male 65-69
00:26:19
00:26:19
1
(10)
65-69
1
Male
10
16:26 min/km
19
9
Kate BEVILAQUA
Kate BEVILAQUA #9
Female 35-39
00:26:49
00:26:49
2
(9)
35-39
2
Female
9
16:45 min/km
20
154
Adelaide MCGILLIVRAY
Adelaide MCGILLIVRAY #154
Female U20
00:26:57
00:26:57
3
(10)
U20
3
Female
10
16:50 min/km
21
238
Wayne SMIT
Wayne SMIT #238
Male 50-54
00:27:13
00:27:13
2
(11)
50-54
2
Male
11
17:00 min/km
22
316
Rob WEIR
Rob WEIR #316
Male 45-49
00:27:21
00:27:21
2
(12)
45-49
2
Male
12
Riverton Masters
17:05 min/km
23
72
Clinton GREENER
Clinton GREENER #72
Male 35-39
00:27:38
00:27:38
4
(13)
35-39
4
Male
13
BEATTY PARK MASTERS
17:16 min/km
24
159
Shane MCGURK
Shane MCGURK #159
Male 55-59
00:27:41
00:27:41
1
(14)
55-59
1
Male
14
17:18 min/km
25
64
Kate FORGIONE
Kate FORGIONE #64
Female 35-39
00:27:43
00:27:43
3
(11)
35-39
3
Female
11
17:19 min/km
26
117
Alyce HULL
Alyce HULL #117
Female 25-29
00:27:47
00:27:47
2
(12)
25-29
2
Female
12
PERTH CITY SWIM CLUB
17:21 min/km
27
59
Angus FIRTH
Angus FIRTH #59
Male 30-34
00:27:51
00:27:51
1
(15)
30-34
1
Male
15
17:24 min/km
28
135
Matt LAMBERT
Matt LAMBERT #135
Male 30-34
00:27:52
00:27:52
2
(16)
30-34
2
Male
16
17:25 min/km
29
306
David TYDEMAN
David TYDEMAN #306
Male 50-54
00:27:56
00:27:56
3
(17)
50-54
3
Male
17
Fremantle Masters
17:27 min/km
30
57
Conor FAHEY
Conor FAHEY #57
Male 30-34
00:28:00
00:28:00
3
(18)
30-34
3
Male
18
17:30 min/km
31
120
Dianna INGRAM
Dianna INGRAM #120
Female 35-39
00:28:04
00:28:04
4
(13)
35-39
4
Female
13
17:32 min/km
32
307
Ned TYDEMAN
Ned TYDEMAN #307
Male U20
00:28:04
00:28:04
1
(19)
U20
1
Male
19
17:32 min/km
33
110
Lynette HEWITT
Lynette HEWITT #110
Female 50-54
00:28:14
00:28:14
1
(14)
50-54
1
Female
14
17:38 min/km
34
58
Tony FAIRWEATHER
Tony FAIRWEATHER #58
Male 45-49
00:28:19
00:28:19
3
(20)
45-49
3
Male
20
17:41 min/km
35
308
Kim TYLER
Kim TYLER #308
Female 60-64
00:28:19
00:28:19
1
(15)
60-64
1
Female
15
Fremantle Masters
17:41 min/km
36
51
Anna EISENHAUER
Anna EISENHAUER #51
Female 30-34
00:28:27
00:28:27
4
(16)
30-34
4
Female
16
Claremont Masters
17:46 min/km
37
21
Robert BUETLER
Robert BUETLER #21
Male 60-64
00:28:44
00:28:44
1
(21)
60-64
1
Male
21
Fremantle Masters
17:57 min/km
38
206
Keith NORTON
Keith NORTON #206
Male 65-69
00:29:02
00:29:02
2
(22)
65-69
2
Male
22
18:08 min/km
39
8
Richelle BESWICK
Richelle BESWICK #8
Female 20-24
00:29:09
00:29:09
1
(17)
20-24
1
Female
17
18:13 min/km
40
148
Alistair MARCHESI
Alistair MARCHESI #148
Male 25-29
00:29:25
00:29:25
3
(23)
25-29
3
Male
23
18:23 min/km
41
54
Laura ELLWOOD
Laura ELLWOOD #54
Female 20-24
00:29:50
00:29:50
2
(18)
20-24
2
Female
18
18:38 min/km
42
109
Harry HEWITT
Harry HEWITT #109
Male U20
00:29:54
00:29:54
2
(24)
U20
2
Male
24
18:41 min/km
43
417
Pip SIEVWRIGHT
Pip SIEVWRIGHT #417
Female 45-49
00:29:56
00:29:56
1
(19)
45-49
1
Female
19
18:42 min/km
44
314
Rob WATKINS
Rob WATKINS #314
Male 70-74
00:30:00
00:30:00
2
(25)
70-74
2
Male
25
18:44 min/km
45
102
Steve HANCOCK
Steve HANCOCK #102
Male 40-44
00:30:05
00:30:05
2
(26)
40-44
2
Male
26
18:48 min/km
46
151
Paul MCDADE
Paul MCDADE #151
Male 55-59
00:30:12
00:30:12
2
(27)
55-59
2
Male
27
18:52 min/km
47
53
George ELLWOOD
George ELLWOOD #53
Male 20-24
00:30:13
00:30:13
1
(28)
20-24
1
Male
28
18:53 min/km
48
326
Rebecca YIP
Rebecca YIP #326
Female 25-29
00:30:22
00:30:22
3
(20)
25-29
3
Female
20
MELVILLE MASTERS
18:58 min/km
49
325
Scott YAXLEY
Scott YAXLEY #325
Male 50-54
00:30:24
00:30:24
4
(29)
50-54
4
Male
29
MAIDA VALE MASTERS
19:00 min/km
50
324
Craig WYNNE
Craig WYNNE #324
Male 40-44
00:30:30
00:30:30
3
(30)
40-44
3
Male
30
19:03 min/km
[1]
2
3
4
5
Page 1 of 5 (229 items)
© 2023