X Adventure Race Dunsborough
22 Mar 2014
Results
Details
Links
Race Website
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Pos
Race No
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
1
2152
Alec DAVISON
Alec DAVISON #2152
Male Under 13 male
00:34:35
00:34:35
1
(1)
Under 13 male
1
Male
1
2
2193
Ben MCCALLUM
Ben MCCALLUM #2193
Male Under 15 male
00:36:26
00:36:26
1
(2)
Under 15 male
1
Male
2
3
2196
Max MCCALLUM
Max MCCALLUM #2196
Male Under 15 male
00:37:30
00:37:30
2
(3)
Under 15 male
2
Male
3
4
2143
Connor HAWORTH
Connor HAWORTH #2143
Male Under 15 male
00:39:22
00:39:22
3
(4)
Under 15 male
3
Male
4
5
2330
Bazinga
Bazinga #2330
Mixed Under 15 Team
00:39:46
00:39:46
1
(1)
Under 15 Team
1
Mixed
1
6
2063
Demi ELLIOTT
Demi ELLIOTT #2063
Female Under 15 female
00:39:53
00:39:53
1
(1)
Under 15 female
1
Female
1
7
2202
Jaxon SAWYER
Jaxon SAWYER #2202
Male Under 13 male
00:39:54
00:39:54
2
(5)
Under 13 male
2
Male
5
8
2175
Gavin REDDIN
Gavin REDDIN #2175
Male Under 13 male
00:40:04
00:40:04
3
(6)
Under 13 male
3
Male
6
9
2142
The g.c's
The g.c's #2142
Mixed Under 15 Team
00:40:09
00:40:09
2
(2)
Under 15 Team
2
Mixed
2
10
2169
Joel MCCRACKEN
Joel MCCRACKEN #2169
Male Under 13 male
00:40:19
00:40:19
4
(7)
Under 13 male
4
Male
7
11
2158
Duncan ERASMUS
Duncan ERASMUS #2158
Male Under 13 male
00:40:33
00:40:33
5
(8)
Under 13 male
5
Male
8
12
2178
Dane LAMANNA
Dane LAMANNA #2178
Male Under 15 male
00:40:40
00:40:40
4
(9)
Under 15 male
4
Male
9
13
2219
PFU
PFU #2219
Mixed Under 15 Team
00:40:42
00:40:42
3
(3)
Under 15 Team
3
Mixed
3
14
2164
Angus IVORY-GREIVULIS
Angus IVORY-GREIVULIS #2164
Male Under 13 male
00:40:48
00:40:48
6
(10)
Under 13 male
6
Male
10
15
2319
TERRIFIC TRIO
TERRIFIC TRIO #2319
Mixed Under 15 Team
00:41:14
00:41:14
4
(4)
Under 15 Team
4
Mixed
4
16
2043
Megan FOWLER
Megan FOWLER #2043
Female Under 13 female
00:41:19
00:41:19
1
(2)
Under 13 female
1
Female
2
17
2155
Angus DOWDEN
Angus DOWDEN #2155
Male Under 13 male
00:41:29
00:41:29
7
(11)
Under 13 male
7
Male
11
18
2179
Luka TELING
Luka TELING #2179
Male Under 11 male
00:41:32
00:41:32
1
(12)
Under 11 male
1
Male
12
19
2119
Asher HWIGHT
Asher HWIGHT #2119
Male Under 11 male
00:41:54
00:41:54
2
(13)
Under 11 male
2
Male
13
20
2168
Riley MARTIN
Riley MARTIN #2168
Male Under 13 male
00:42:18
00:42:18
8
(14)
Under 13 male
8
Male
14
21
2146
Ben BARNETT
Ben BARNETT #2146
Male Under 13 male
00:42:21
00:42:21
9
(15)
Under 13 male
9
Male
15
22
2073
Baden ROSS-WILLMORE
Baden ROSS-WILLMORE #2073
Male Under 13 male
00:42:23
00:42:23
10
(16)
Under 13 male
10
Male
16
23
2195
Luke VAN MAANEN
Luke VAN MAANEN #2195
Male Under 15 male
00:42:32
00:42:32
5
(17)
Under 15 male
5
Male
17
24
2010
Sabrina MCCONVILLE
Sabrina MCCONVILLE #2010
Female Under 15 female
00:42:33
00:42:33
2
(3)
Under 15 female
2
Female
3
25
2184
Margaret River Eight
Margaret River Eight #2184
Mixed Under 15 Team
00:42:38
00:42:38
5
(5)
Under 15 Team
5
Mixed
5
26
2104
Jeremy BUGDEN
Jeremy BUGDEN #2104
Male Under 11 male
00:42:52
00:42:52
3
(18)
Under 11 male
3
Male
18
27
2064
Hayley GULBERTI
Hayley GULBERTI #2064
Female Under 15 female
00:42:57
00:42:57
3
(4)
Under 15 female
3
Female
4
28
2133
Boda STOCKS
Boda STOCKS #2133
Male Under 11 male
00:43:16
00:43:16
4
(19)
Under 11 male
4
Male
19
29
2148
Jake BATT
Jake BATT #2148
Male Under 13 male
00:43:19
00:43:19
11
(20)
Under 13 male
11
Male
20
30
2139
Kyle SORENSEN
Kyle SORENSEN #2139
Male Under 13 male
00:43:22
00:43:22
12
(21)
Under 13 male
12
Male
21
31
2145
Harry AINSWORTH
Harry AINSWORTH #2145
Male Under 13 male
00:43:25
00:43:25
13
(22)
Under 13 male
13
Male
22
32
2134
Ben TAYLOR
Ben TAYLOR #2134
Male Under 11 male
00:43:43
00:43:43
5
(23)
Under 11 male
5
Male
23
33
2116
Indiana HILL
Indiana HILL #2116
Male Under 11 male
00:43:45
00:43:45
6
(24)
Under 11 male
6
Male
24
34
2159
Neil ERASMUS
Neil ERASMUS #2159
Male Under 11 male
00:43:47
00:43:47
7
(25)
Under 11 male
7
Male
25
35
2126
Camillo PILLONEL
Camillo PILLONEL #2126
Male Under 11 male
00:43:48
00:43:48
8
(26)
Under 11 male
8
Male
26
36
2037
Seb TAYLOR
Seb TAYLOR #2037
Male Under 13 male
00:43:50
00:43:50
14
(27)
Under 13 male
14
Male
27
37
2339
Visser duo
Visser duo #2339
Mixed Under 15 Team
00:43:50
00:43:50
6
(6)
Under 15 Team
6
Mixed
6
38
2144
Ben ZNIDARSICH
Ben ZNIDARSICH #2144
Male Under 13 male
00:43:53
00:43:53
15
(28)
Under 13 male
15
Male
28
39
2141
Magical Unicorns
Magical Unicorns #2141
Mixed Under 15 Team
00:44:02
00:44:02
7
(7)
Under 15 Team
7
Mixed
7
40
2190
Thomas GIBBS
Thomas GIBBS #2190
Male Under 15 male
00:44:17
00:44:17
6
(29)
Under 15 male
6
Male
29
41
2154
Kye DOCKER
Kye DOCKER #2154
Male Under 13 male
00:44:23
00:44:23
16
(30)
Under 13 male
16
Male
30
42
2194
Ben COX
Ben COX #2194
Male Under 11 male
00:44:26
00:44:26
9
(31)
Under 11 male
9
Male
31
43
2011
Ashley SPENCER
Ashley SPENCER #2011
Male Under 11 male
00:44:49
00:44:49
10
(32)
Under 11 male
10
Male
32
44
2130
Fred SANDERSON
Fred SANDERSON #2130
Male Under 11 male
00:44:50
00:44:50
11
(33)
Under 11 male
11
Male
33
45
2090
Connor MARTIN
Connor MARTIN #2090
Male Under 9 male
00:45:08
00:45:08
1
(34)
Under 9 male
1
Male
34
46
2054
Eva STIELER
Eva STIELER #2054
Female Under 13 female
00:45:15
00:45:15
2
(5)
Under 13 female
2
Female
5
47
2302
Hot Shots
Hot Shots #2302
Mixed Under 11 Team
00:45:41
00:45:41
1
(8)
Under 11 Team
1
Mixed
8
48
2106
Eric CHAPMAN
Eric CHAPMAN #2106
Male Under 11 male
00:45:43
00:45:43
12
(35)
Under 11 male
12
Male
35
49
2096
Christian ATKINS-GARDNER
Christian ATKINS-GARDNER #2096
Male Under 11 male
00:45:49
00:45:49
13
(36)
Under 11 male
13
Male
36
50
2309
Team Lightning
Team Lightning #2309
Mixed Under 11 Team
00:45:50
00:45:50
2
(9)
Under 11 Team
2
Mixed
9
© 2023